Kanal sızdırmazlık Yastığı

 • borularının tamiri

 • borularının bakımı

 • ariza tespiti

 • geçici körleme
Kendine Özgü Avantaj ve Faydaları

LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı, kullanım esnasında herhangi bir ek desteklemeye ihtiyaç duymaz.

 • LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı, eskimeye karşı yüksek dirence sahiptir. 30 yıldan fazla ömre sahip olduğunu iddia ediyoruz. Ayrıca ürünler kimyasallara karşı da yüksek dirence sahip olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle ürünler her zaman değiştirmemeli veya yerine yeni bir urun alınmamalıdır.
 • LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı, tamir edilebilir özelliğine sahiptir. Urunun zarar görmesi halinde, her seferinde yeni bir urun almaya gerek yoktur.
 • Tüm ürünler siki bir şekilde katlanabilir ve düşük ağırlığa sahiptirler.
 • 2200 tip büyük ürünler bile 600 ve 630 mm arasında çapa sahip her bir manholun içine rahatça sığmaktadır. Bu, isi daha basit, hızlı ve dolayısıyla daha verimli hale getirir.
 • LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı değişik profillere sahip tüm boruları kapatabilirler. Özel profile sahip borularda bile, problemsiz bir şekilde hava ile test yapılabilmektedir.
 • Bir urun, çok farklı boru çapını kapatır. Örneğin model 1-1400, 500’den 1400mm e kadar olan tüm boru çaplarını kapatır.
 • Basınç testi yapılırken, özel sızdırmazlık özelliğine sahip LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı, muayene/test alanını, hava ve gaza karşı, tamamen kapatır.

LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı, kullanım esnasında herhangi bir ek desteklemeye ihtiyaç duymaz.

 • BGI 802 yayınının Ekim 2007'de revize edilmiştir, buna göre kanal sızdırmazlık ürünlerinin üreticisinin ek bir destek talep etmemesi durumunda, kullanım esnanda ek bir destek kullanamayabileceği belirtilmiştir. Bu durum çalışanlar için herhangi bir tehlike arz etmemektedir. Bu kriter LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı tarafından yerine getirilmektedir.
 • Klasik şişirilebilir kanal balonlarından farklı olarak, Lampe urunumuz çok düşük basınçta (0.01 bar)- normal şişirme basıncı 1 bardır) da borunun tüm yüzeyini kaplamaktadır. Olası basınç düşüşünde, urun kanalın duvarının tamamını kaplama işlemine devam edecektir, duvar ile urun arasındaki temas yüzeyinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Böylece arkasında bulunan birikmiş suyu tutmaya devam edecektir. Fakat basınç düşüşünden dolayı, urun sertliğini kaybedecektir ve daha yumuşak olacaktır. Bu durumda yastığın en alt noktasından su akabilir/boşalabilir.
 • Klasik şişirilebilir kanal balonları, şişirildiklerinde genişleme prensibine göre çalışırlar. Lampe ürünleri ise basınç altında genişledikten sonra borunun yüzeyi ile temas edecektir.
 • Bu ürünlerde (Klasik şişirilebilir kanal balonları) öngörülmeyen basınç düşüşleri meydana geldiğinde aksi durum gerçekleşir; ürünler eğer desteklenmez iseler, ürünler küçülür/büzüşür ve borudan dışarıya doğru fırlarlar. Fakat Lampe ürünleri kullanıldığı zaman, ekstra ek bir destek gerekmez.

LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığı, eskimeye ve kimyasallara karşı yüksek dirence sahiptir

 • Ürünler %100 saf CR kaplı malzemeler soğuk vulcanize edilerek, diğer bir deyiş ile özel prosedür uygulanarak, yapıştırılarak elde edilirler. Bu üretim prosesi yumuşatıcı veya kükürt gibi yabancı maddelerin karışımlarına ihtiyaç duymazlar
 • Lampe Ürünleri 30 yıldan fazla ömre sahiptirler.
 • Klasik şişirilebilir kanal balonları her zaman sıcak vulcanized sentetik kauçuktan yapılır, malzeme isi ve basınç uygulayarak sekil verilerek preslenir.
 • Sıcak vulkanizasyoin, orijinal malzemeye kükürt veya yumuşatıcı gibi ilave yabancı madde eklenmesi gerekmektedir. Eklenen bu yabancı maddeler belli bir zaman sonra orijinal malzemeden ayrılırlar. (Bu sure kullanım sıklığına bağlı olarak değişmektedir). Bu nedenle klasik kanal balonu bir zaman sonra bozulacaktır ve hava geçişine izin verecektir (Sızdırmazlığı azalacaktır) ve bu olay olduktan sonra, urun değiştirilmelidir.

Tüm Lampe ürünleri tamir edilebilirler

LAMPE Kanal sızdırmazlık yastığının Harika bir avantajı! Urun genleşme prensibine göre çalışmadığından dolayı, ayni malzeme kullanılarak yama yapılabilir ve bu şekilde tamir edilmesi oldukça kolaydır. Urunu tamir esnasında, genleşme dikkate alınmamalıdır.

Klasik şişirilebilir kanal balonları ise genleşme prensibine göre çalıştıklarından ve tamir edilen bölge, ana gövde gibi genleşmek zorunda olduğundan dolayı, yamama yöntemi ile tamir edilemezler. Aksi mümkün olmadığından dolayı, - eğer yamama yapılır ise- çok tehlikeli bir zayıf/dayanıksız nokta/bölge meydana gelecektir.

- Bir urun, çok farklı boru çapına sahip boruları kapatır

Urun genleşme özelliğine sahip olmamasına rağmen, çok çeşitli boru çapları için kullanılabilir. Bir örnek vermek gerekirse; Model 1-1400, 500mm den 1400mm e kadar olan herhangi bir boru çapı için kullanılabilir. Eğer bu urunu küçük çaplarda kullanmayı tercih ederseniz, yalnızca kanalın sol ve sağ tarafında bir katlama yapmanız ve malzemenin burada üst üste geldiğinden emin olmalısınız.

Lampe

Lampe Kanal Sızdırmazlık yastığı tüm boru profilleri için uygundur

Lampe urununu aklınıza gelebilecek tüm boru profillerinde kullanabilirsiniz. Urun özel yapım olduğundan dolayı, urun kanal duvarına göre kendini ayarlayabiliyor ve tüm boruyu kaplayabiliyor.

Klasik şişirilebilir kanal balonları ise sadece yuvarlak profile sahip borular için kullanılabilirler. Diğer profil borular için özel urun gereklidir.


Lampe Kanal Sızdırmazlık yastığı katlanabilir ve hafiftirler

1400 mm’ye kadar çapa sahip olan boru da kullanılabilen model 1-1400 urunun ağırlığı sadece 25 kg! bundan dolaya kolaylıkla elde taşınabilirler. Klasik şişirilebilir kanal balonlarının ağırlığı ise çok daha fazladır. Lampe yastığını katlayabilme özelliği müthiş avantaj sağlar. Hatta model 1-2200 (1000 mm’den 2200 mm’ye kadar) herhangi bir manholun içine sokulup boruya yerleştirilebilir. (Man hole giriş ağzı 620-630 mm)


Patentli, özel contalı olan urunumuz hava ve gaz basınç testleri için yüzde yüz sızdırmazlık sağlarlar.

Urunun çalışma prensibinin temel kaynağı özel olarak katlanmasıdır. 40 yıldan daha fazla süre önce, urunu geliştirirken, sıkı sıkı yaptığımız katlamalar %100 hava sızdırmazlığı sağlayamadığını gördük. Bundan dolayı normal ürünlerimiz kesinlik basınç testi için uygun değildir.

Daha sonra özel sıkıştırıla bilirliği sayesinde kıvrımları daha iyi saran köpük kauçuktan özel bir sızdırmazlık malzemesi (conta) geliştirdik.


Lampe Kanal Sızdırmazlık Yastığı 2000 Serisi

Bu özel urun klasik Lampe kanal sızdırmazlık kanal yastığının tüm avantajlarını içermektedir, ek olarak yastık içinden su taşıma işlevini müşterilerimize sunar. Su, yastığın ortasına yerleştirilen PCV boru yardımıyla, herhangi bir pompa kullanmadan, otomatik direk olarak yönlendirilebilir.

İhtiyaç halinde, suyun daha uzun bir yol boyunca, şantiye boyunca, yönlendirilmesi için kullanılan borunun boyu uzatılabilir. Eğer kanalı tamamen kapamak isterseniz, yastığın içinden gecen boruyu klasik şişirilebilir kanal balonu kullanarak kapatabilirsiniz.

Avantajları; kolay taşıma ile zamandan, pompaya ihtiyaç duyulmadığından maliyet azaltma, boru uzatma ile açık kazı alanında daha fazla esneklik.


Uygulama için bilgi birikimimiz

Urunu kullanırken yardıma mı ihtiyacınız var? hangi urunun uygulamanız için Uygun olduğunu mu bilmek istiyorsunuz? Hala sorularınız mi var? gayet basit bizi arayın! Size yardımcı olabileceğimizden eminiz!

Ayrıca, müşterilerimize düzenli aralıklarla tesislerimizde eğitimlerimize katılma olanağı sunuyoruz. Bu konularda eğitimli urun danışmanlarımız sizlere teorik ve Pratik olarak urunumuzu kullanımı hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.

Lampe

Foto Galeri

Lampe Lampe Lampe
Lampe Lampe Lampe
Lampe Lampe Lampe

Contact Info

ArgeSim Makine
Bahcelievler Mah.
Dumlupinar 5. Sok. No: 2/2 CORUM, TURKEY
Phone: +90 364 230 1233
M: +90 555 012 9019
Email: [email protected]